Erasmus logo

Partneri školy pre odbornú a umeleckú prax

Szekesfehervari Balett

Sľuk

Workshopy s Vladislavom "Benitom" Šoltysom


17.2.2023:
11:30 - 13.00 ...pre konzervatóriá
13.30 - 15.00...pre konzervatóriá
15.30. -  17.00...pre verejnosť
18.2.2023: 
11:30 - 13.00 ...pre verejnosť
Cena: 1 tréning/ 1 osoba/ 10 Eur
V prípade záujmu vyplňte google formulár: 
 
 
 
 
Vladislav „benito“ Šoltys
je umelec, interpret, choreograf a pedagóg na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Na Slovensku spolupracoval a účinkoval v Bratislavskom divadle tanca v predstaveniach Jána Ďurovčíka, v divadle elledanse v predstaveniach Šárky Ondrišovej a pre tanečné zoskupenie Dajv Marty Polákovej. V zahraničí účinkoval v divadle Volksoper Wien v predstaveniach choreografky Liz King, a spolupracoval s rakúskym režisérom Martinom Gruberom v jeho expresionistickom divadle Aktionstheater Wien. 
Bol členom Írskej divadelno-tanečnej skupiny Fabulous Beast Dance Theatre, ktorú viedol choreograf Michael Keegen Dolan. Počas tejto spolupráce účinkoval na festivaloch v Írsku, Austrálii, Novom Zélande, Veľkej Británii, Poľsku, Nemecku a v USA. V Národnej Anglickej Opere v Londýne účinkoval v predstavení Svätenie Jari. Táto skupina v roku 2004 získala za predstavenie Giselle zvláštnu cenu kritikov Irish Times Theatre Awards. V roku 2008 za predstavenie The Bull získala cenu The Circle Award UK Critics za najlepšiu modernú choreografiu. V tom istom roku bola táto skupina nominovaná na cenu Olivier awards za predstavenia Giselle, The Bull a The Rite of Spring a neskôr nominovaná na Europe Prize New Theatrical Realities. 
Vladislav uviedol svoje sólové predstavenie Kráľ na festivale Bratislava v pohybe. S tanečnou skupinou cieLaroque absolvoval vystúpenia v Singapure, Malajzii a Indii. So skupinou Tanztheater Wien účinkoval v predstavení Back to the future, ktoré bolo uvedené na Viedenskom festivale Impulstanz a je organizátorom prehliadky mladej tanečnej tvorby Art Moves na Slovensku. 
 
LEKCIE
Lekcie súčasného tanca sa zamerajú na plynulosť pohybu v neustálom kruhovom a špirálovom smere ako nikdy nekončiaci flow. Využíjeme prvky odtláčania a prenášania váhy tela v podpornej spolupráci na podlahe. V pohybe sa zameriame na dych ako hlavný a neoddeliteľný pohon tela, na impulz ako iniciátor pohybu a predstavivosť ako hlavný dôvod tanca. Práca na podlahe sa zameria na rozvoj plynulosti pri zmene rovnováhy medzi aktívnym a pasívnym pohybom tela. V rámci sérii pohybov v stojí využijeme stratu rovnováhy a protiváhy, ako príležitosti skúmať pohybové možnosti tela pri narušovaní zažitých pohybových vzorcov. Skúmame rytmizáciou pohybu, využitie princípov súčasného tanca v tanečnej improvizácii a v kontakte s partnerom, ktoré zlepšujú interpretačné zručnosti tanečníka.